meble do biura

Kolor czarny jest kolorem mocnym, ale i bardzo stylowym, eleganckim. Jest on chętnie wykorzystywany przez projektantów i dekoratorów w przestrzeniach biurowych. Ze względu na swoją szlachetność możliwość wykorzystywania tego koloru jest niemalże nieograniczona. Są kolory z którymi połączenie czarnej barwy jest wręcz idealne.

Czarne meble biurowe

Mogłoby się zdawać, że czarne fotele biurowe to niemalże standard. To fakt, są one częstym elementem całego wyposażenia. Są popularne między innymi ze względu na fakt, że wyglądają profesjonalnie. Meble do biura w tym kolorze najczęściej można spotkać w przestrzeniach, gdzie funkcje swoje pełnią ważne osoby, tacy jak prezesi czy dyrektorzy firm.

czarne meble biurowe

Fotele są wtedy wykonane z ponadczasowej skóry lub z innych szlachetnych materiałów. Natomiast w przestrzeniach typu one space oraz tych przeznaczonych dla pracowników o niższym szczeblu, idealnie sprawdzają się ergonomiczne fotele obrotowe.

Wykonane są one z wytrzymałych i estetycznych tkanin. Tego typu meble biurowe są wyraźnym akcentem kolorystycznym w pomieszczeniu. Dlatego też tło dla mebli powinno być stonowane. Czarne meble biurowe nie będą wyglądały korzystnie na tle ciemnych ścian.

Czarne akcenty w biurze

Chcąc postawić na elegancki wystrój warto zainwestować w czarne akcenty, które podkreślą charakter pomieszczenia. Funkcję czarnego akcentu może pełnić na przykład sofa, regał czy witryna w której przechowuje się dokumenty w segregatorach. Bardzo praktyczne są także kontenery na kółkach, które można przestawiać w dowolne miejsce wykorzystując nawet jako stolik kawowy w razie potrzeby.

Połączenie czerni z bielą jest zawsze odpowiednie dlatego warto myśleć o tych barwach jak o spójnej całości. Ciemniejsze akcenty powinny być dodatkiem a nie dominować w biurze. Wystarczy czarny front lub blat biurka biurowego, aby dodać wyrazu. Ciekawie też mogą wyglądać pojedyncze półki z grubej płyty na których można ustawić kwiaty lub odznaczenia, wyróżnienia, dyplomy. Chcąc wykorzystać większą ilość czarnych akcentów, warto mieć na uwadze, że sprawdzi się to w większych przestrzeniach biurowych.

Rodzaje szaf biurowych

Istnieje wiele rodzajów tworzyw z których wytwarza się ten mebel. Niemniej jednak największą popularnością cieszą się metalowe oraz drewniane szafy biurowe. Te metalowe są bardziej praktyczne oraz uniwersalne, dlatego są wykorzystywane w przestrzeniach dla szeregowych pracowników. W biurach kadry zarządzającej, gdzie przestrzenie nie są open space, wykorzystuje się drewno jako podstawowy budulec meblowy.

Szafy metalowe są stosowane w przedsiębiorstwach, ośrodkach sportowych, szkołach oraz obiektach użyteczności publicznej. Są one bezpieczne oraz estetyczne, ponieważ wykonuje się je z wytrzymałej stali, która jest odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. A wiadomo, że im więcej osób użytkujących szaf, tym większa powinna być odporność mebli. Warto więc wziąć to pod uwagę planując wyposażenie przestrzenii biurowej dla pracowników.