eleganckie meble biurowe

W trendach biurowych zaczęła obowiązywać moda na zdrowie i dobre samopoczucie. Trendy w sezonie 2019/2020 pokazują jak nowoczesność przeplata się z przyjazną atmosferą, która pozytywnie wpływa na dobre samopoczucie.

Najlepsze krzesła biurowe

Podstawą w biurze jest wygodne krzesło, które przede wszystkim jest ergonomiczne. Najlepsze krzesło biurowe to te, które pozwala przyjąć wygodną pozycję. Wysokie oparcie, odpowiednie wyprofilowanie i regulacja na wielu poziomach oraz płaszczyznach pozwalają idealnie dopasować się do użytkownika. Coraz częściej spotykane są także hokery.

Kiedyś było to nie do pomyślenia, ponieważ standardem zdają się być obrotowe fotele biurowe. Na hokerze pracują osoby, którym wygodnie jest pracować przy biurku w pozycji stojącej lub półsiedzącej. Zjawisko to jest jednak popularniejsze w nowoczesnych przestrzeniach, niż w standardowych biurach.

biurowe meble

Biurka dopasowane do użytkownika

Branża meblarska postawiła na dość modny trend – meble biurowe z możliwością regulacji wysokości. Można je dopasować zarówno do pozycji siedzącej jak i stojącej. Rozwiązanie jest dość uniwersalne, ale przynosi wiele korzyści dla zdrowia pracowników biurowych. Dzięki możliwości zmiany pozycji w ciągu całego ośmiogodzinnego dnia pracy kręgosłup utrzymuje się w dobrej kondycji.

Hitem stają się biurka posiadające regulowany blat. Obsługa ich jest bardzo prosta – raptem jednym ruchem można podnieść lub według uznania obniżyć blat. Dzięki prostej obsłudze w szybkim czasie dopasowuje się do zmiennych potrzeb użytkowników i pracowników biura. Pojedyncze biurka łączą się spójnie w jedną całość.

Dzięki temu za pomocą kilku sztuk można stworzyć stół konferencyjny w jednym ciągu. Boki takiego stołu są różnie wykończone, dzięki czemu idealnie dopasowują się do potrzeb pracownika. Jak widać biurko z regulowaną wysokością posiada szereg zalet nie tylko związanych z funkcją, ale i pozytywnie wpływających na zdrowie osoby go użytkującej.

Meble do biura a chillout room

Coraz bardziej popularna staje się w przestrzeniach biurowych strefa relaksu. Pokolenie Y i Z nie wyobraża sobie w dzisiejszych czasach pracy bez takiego typu pomieszczenia. Aby dobrze pracować, należy mieć miejsce w przestrzeni biurowej, gdzie można zaznać ciszy i spokoju. Meble do biura tutaj zostają zastąpione hamakami i wygodnymi pufami w których można się usadowić przy dźwiękach rozluźniającej muzyki.

Bardzo dużą popularnością cieszą się zielone ściany z żywych roślin lub oszklone pomieszczenia z widokiem na park lub zieloną przestrzeń na zewnątrz. Wszystko to wpływa pozytywnie na samopoczucie a co za tym idzie na motywację osób pracujących w danym przedsiębiorstwie czy firmie. Tak zwany biurowy wellness to podstawa w dzisiejszych czasach.

Dlatego też oprócz mebli do relaksu proponuje się także pracownikom aktywność fizyczną w różnej postaci. Wszystko to owocuje efektywnością i zadowoleniem pracowników, co natomiast rzutuje na wyniki w całej grupie, która na nie pracuje.