blat melaminowy

Interesują Cię rozwiązania, które łączą w sobie atrakcyjną cenę oraz praktyczne zastosowanie? A może nie wiesz jakie blaty wybrać do swojej restauracji czy kawiarni? Blat melaminowy jest zdecydowanie jednym z lepszym i najpopularniejszych rozwiązań. Sprawdź jakie ma cechy i dlaczego warto się na niego zdecydować!

Czym jest blat melaminowy?

Blatem nazywamy zazwyczaj płytę roboczą, która podtrzymywana jest przez jakąś podstawę. Służy ona do umieszczania na niej przedmiotów oraz wykonywania na niej przeróżnego rodzaju pracy. Blat stanowi nieodłączną część wszelkich stołów, szafek, a także biurek czy komód. Blat melaminowy to blat, który wykonany został z materiału, jakim jest melamina. Cały proces jej tworzenia, polega na pokryciu płyty wiórowej okładziną melaminową, a dokładnie żywicą melaminową, którą na gorąco impregnowane są arkusze dekoracyjnego papieru.

Dlaczego warto go wybrać?

Blat melaminowy to jedno z bardziej uniwersalnych i opłacalnych rozwiązań. Cechuję je stosunkowo niska cena, przy dużej trwałości oraz eleganckiej estetyce. Co ważne, blaty tego typu, przeznaczone są do użytku w pomieszczeniach, gdzie wilgotność nie przekracza 65%. Sprawdzą się więc doskonale w domach prywatnych, lecz także w restauracjach, kawiarniach, barach, czy miejscach użytku publicznego. Warto dodać, iż blaty wykonane z płyty melaminowej, mogą mieć najróżniejsze kształty, wielkość, czy też grubość. Równie szeroka jest ich kolorystyka. Dzięki temu z łatwością można dobrać odpowiedni blat do stylu i aranżacji wnętrza, a także dostosować go do naszych indywidualnych potrzeb.