dom w stylu modern classic

Spośród wszystkich styli urządzania wnętrz, modern classic jest wyjątkowo doceniany przez miłośników wysmakowanego designu. Dom w stylu modern classic to miejsce, w którym chce się przebywać – od progu zachwyca swoją elegancją, a przy tym nie stroni od funkcjonalnych i nowoczesnych rozwiązań, które wpływają na komfort domowników. W poniższym artykule przybliżamy wam, czym wyróżnia się ten wyjątkowy styl.

Czym charakteryzuje się styl modern classic?

Już sama nazwa nieco zdradza nam, czego możemy się spodziewać oglądając dom w stylu modern classic. Chodzi tutaj o połączenie dwóch wyjątkowych filozofii – szykownego stylu klasycznego z nowoczesnym, który obecnie króluje w dziedzinie trendów wnętrzarskich. W tym stylu dominuje raczej stonowane, gładkie wzornictwo, jasna kolorystyka, przełamywana ciemniejszymi akcentami oraz nie brakuje tutaj nowoczesnych form i kształtów. Takie wnętrza są raczej przestronne i nie ma w nich miejsca na tzw. “zbieracze kurzu”. Ma być minimalistycznie, nowocześnie i elegancko.

dom w stylu modern classic

Sztukateria jako perfekcyjne wykończenie

Dom w stylu modern classic to aranżacja dopięta na ostatni guzik. Wszystko to, co mogłoby zaburzać harmonię wystroju, powinno zostać ukryte, np. za subtelną zabudową. Do takich zadań specjalnych doskonale nadaje się sztukateria – jest prosta w montażu i należy do raczej ekonomicznych rozwiązań, a jednocześnie daje zachwycający efekt wizualny.