drzwi tarasowe

Zamawiając drzwi tarasowe do domu, musimy wziąć pod uwagę nie tylko ich rozmiar, ale także sposób, w jaki będą się otwierały czy materiał, z którego zostaną wykonane. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane?

Drzwi tarasowe otwierane, to od wielu jedno z najczęściej wybieranych i najtańszych rozwiązań, ze wszystkich dostępnych na rynku. Sprawdzą się szczególnie, jeśli nasze wejście na taras jest niewielkie. Możemy bowiem wybrać stosunkowo wąskie, na przykład drzwi jednoskrzydłowe. Jeśli jednak mamy wystarczającą ilość przestrzeni i budżet nam na to pozwala, o wiele lepszym rozwiązaniem jest wybór nowoczesnych drzwi przesuwnych. Spore przeszklenia, które wiążą się z tego typu drzwiami, prezentują się luksusowo i efektownie. Dodatkowo, przepuszczają do wnętrza sporą ilość światła. W naturalny sposób łączą też salon z tarasem bądź ogrodem. Są również o wiele bardziej praktyczne i nie zajmują miejsca, które potrzebne jest do otwarcia tradycyjnych drzwi otwieranych.

Z jakiego materiału drzwi wybrać?

Jeśli nasz wybór padł na drzwi tarasowe otwierane, pole do popisu mamy ogromne. Możemy zdecydować się tak naprawdę na każdy dostępny materiał. Dobierzmy go do stylu panującego we wnętrzach, oraz wybranej przez nas elewacji domu. Jeśli jednak wybraliśmy nowoczesne drzwi przesuwne, szczególnie takie ze sporych rozmiarów przeszkleniem, o wiele lepiej sprawdzi się aluminium, które pozwala na stworzenie wąskich, lecz wytrzymałych profili. Dobrym wyborem będzie również naturalne drewno, które dodaje pomieszczeniom ciepła i przytulnego klimatu.