meble ogrodowe

Taras to miejsce, w którym odpoczywamy po całym dniu obowiązków i spędzamy czas z przyjaciółmi, rodziną lub lokatorami. Spotkania, posiłki, czy zwykłe czytanie książki na świeżym powietrzu to czysta przyjemność. Warto więc wyjść z czterech ścian, gdy mamy taką możliwość. Zastanówmy się jednak nad tym, jak zaaranżować taras we właściwy sposób.

Czy można w tym miejscu wykorzystać meble ogrodowe? Od czego zacząć projektowanie i jak wybrać asortyment, by spełniał on oczekiwania? Dlaczego jakość wyposażenia ma tak duże znaczenie? Na wszystkie pytania odpowiadamy w dalszej części materiału. Mamy nadzieję, że rozwiejemy wątpliwości i pomożemy Ci wybrać właściwe meble na taras.

Zrób plan rozmieszczenia mebli

Poszukiwania mebli tarasowych bez planu, jest jak błądzenie po ciemnym korytarzu. Teoretycznie mamy cel, lecz w praktyce nie wiemy jak do niego dotrzeć. W VidaXL do dyspozycji klientów jest mnóstwo produktów w różnych stylach i rozmiarach, więc każdy powinien dopasować zestaw nie tylko do swoich preferencji, ale także możliwości.

Od czego zacząć? Od szczegółowych pomiarów tarasu, które rozrysujesz w aplikacji mobilnej, na kartce lub w programie graficznym na komputerze. Dopiero teraz umieść na projekcie meble  ogrodowe w określonych miejscach i określ ich maksymalne oraz minimalne rozmiary. Weź pod uwagę takie komponenty jak:
zestaw wypoczynkowy (np. narożnik z fotelami lub bez), jeśli posiadasz odpowiednio dużo miejsca,

  • krzesła ogrodowe,
  • stolik,
  • leżaki.

Niech będą to produkty, które swoim designem będą wkomponowane w Twój gust i styl. To w końcu Twój azyl i ma on przede wszystkim odpowiadać Tobie i pozostałym domownikom.

meble tarasowe

Dbaj o swoje meble ogrodowe

Zaniedbane meble ogrodowe stracą estetyczny wygląd, co z kolei wpłynie na satysfakcję lokatorów i gości. Warto więc zabezpieczać je na okres jesienno-zimowy w suchym i ciepłym miejscu. Drewniane stoły i stoliki należy co kilka lat odrestaurowywać przy pomocy impregnatów i lakierów, natomiast stalowe emaliować.

Z tworzywami sztucznymi nie jesteśmy w stanie sobie poradzić w kwestii odnowienia i zabezpieczenia. Są one jednak o wiele bardziej wytrzymałe na oddziaływanie warunków atmosferycznych. Jeśli więc zadbasz o ograniczenie kontaktu z opadami, nadmierną ekspozycją słoneczną i pozostałymi czynnikami, posłużą wiernie przez lata.