jak urządzić taras na dachu

Taras na dachu to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie dysponują dużą powierzchnią ogrodu i nie mogą pozwolić sobie na budowę tradycyjnego tarasu. Z roku na rok rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością. Jak urządzić taras na dachu i zaaranżować swoją wymarzoną przestrzeń?

Na co zwrócić uwagę urządzając taras na dachu?

Zastanawiając się jak urządzić taras na dachu, zwykle w pierwszej kolejności wybieramy meble wypoczynkowe, które umożliwią wygodne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Ważne jednak, by były to produkty o dużej wytrzymałości, wykonane z materiałów odpornych na działanie opadów deszczu czy śniegu, a także na promieniowanie UV. Z tego względu w przestrzeni tarasu sprawdzą się przede wszystkim meble ogrodowe niewrażliwe na zabrudzenia i pozostałe czynniki zewnętrzne. 

jak urządzić taras na dachu

Jak urządzić taras na dachu – inspiracje

Pomysłów na to jak urządzić taras na dachu będzie tyle, ile osób, które dostaną do dyspozycji tego rodzaju przestrzeń. O ostatecznym wyglądzie tej części zabudowy, warto pomyśleć jeszcze w fazie projektowania mieszkania. Główną rolę będą tu odgrywały indywidualne potrzeby. Niektórzy, na dachu będą chcieli stworzyć wyjątkowe miejsce spotkań, idealne na imprezy i wspólne spędzanie czasu z najbliższymi. Dla innych będzie to doskonała strefa do pracy i lektury na świeżym powietrzu. Z pewnością znajdą się też tacy, którym zamarzy się stworzenie na dachu ogrodu, z roślinami posadzonymi zarówno w doniczkach, jak i bezpośrednio w ziemi. Warto przy tym zaznaczyć, że każdy z pomysłów wymaga skrupulatnego projektu, a następnie wykonania.