zasłony do kuchni

Kuchnia to miejsce, w którym przygotowujemy posiłki dla całej rodziny. Często spędzamy w niej dużo czasu, dlatego warto pamiętać o odpowiedniej aranżacji tego wnętrza. Poza meblami i sprzętem AGD należy zwróci też uwagę na dodatki. Jak wybrać zasłony do kuchni, aby współgrały z pozostałymi elementami? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

zasłony do kuchni

Jakie zasłony do kuchni wybrać?

Na rynku mamy szeroki wybór tekstylia. Warto zatem modnie i funkcjonalnie zaaranżować kuchnię. Zwróćmy zatem uwagę na panujące trendy! Coraz większą popularnością cieszą się grube zasłony do kuchni w odcieniach szarości. Jeśli z kolei jesteś fanem minimalizmu – polecamy dodatki w odcieniu budyniowym, waniliowym i ecru. Wybierając zasłony należy zwrócić uwagę na to, aby były wykonane z wytrzymałych materiałów, które umożliwiają pranie i dokładne czyszczenie. W kuchni panuje zwykle wysoka temperatura. Częste wietrzenie pomieszczenia może przyczynić się do częstszego zabrudzenia tkaniny. Dlatego warto wybrać taką, która będzie wygodna w częstym praniu.

Zasłony do kuchni – szeroki wybór

Proste, zwiewne i delikatne zasłony do kuchni rozjaśnią pomieszczenie i sprawiają, że staje się omo optycznie większe. Zasłony wykazują się wysoką funkcjonalnością oraz pełnią rolę dekoracji, która stanowi dopełnienie całej aranżacji. Przy wyborze zasłon należy zwrócić uwagę na ich odpowiednią długość. W przypadku mniejszych przestrzeni warto sięgnąć po takie zasłony, które nie przekraczają położenia parapetu. Z kolei w większym pomieszczeniu można wybrać te modele sięgające do ziemi.