Jakie łózka wybrać?

Łóżko – element wyposażenia każdego domu; w różnej formie znajdziemy je w każdym mieszkaniu. Ten wyjątkowy mebel towarzyszy nam, niezależnie od wieku, epoki i stylu, który postanowiliśmy obrać w naszych czterech kątach. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób łóżka pojawiły się w naszej historii, koniecznie sprawdź przygotowany przeze mnie tekst!

Historia łóżek

Mówi się, że pierwsze prototypy łóżek powstały w prehistorii, kiedy ludzie pierwotni zasypiali w dziurach wydrążonych ziemi. Następnie nastał czas szałasów budowanych naprędce przez rolników, którzy potrzebowali schronienia po długim dniu pracy. Zamiast znanych nam ram, korzystano chętnie z sienników wypełnionych sianem bądź słomą. Niewątpliwie, pierwszymi kreatorami znanych nam po dziś dzień byli Egipcjanie, którzy zadbali o to, by spać na nieco podwyższanej platformie.

Jakie łóżka wybrać?

 

Łózka współcześnie

Łóżka znane współcześnie nawiązują do stylistyki zapoczątkowanej w XVIII wieku. Właśnie wtedy pojawiły się pierwsze, kute z żelaza posłania, na podwyższeniu i z zagłówkiem. Obecnie wracamy do dawnych rozwiązań, prezentując modele kontynentalne, o szerokości 200 centymetrów. Równie dużą popularnością cieszą się modele pojedyczne – na 90 cm, które sprawdzają się w pokoju singla i sypialni najmłodszych. Wykonywane najczęściej z drewna, metalu bądź aluminium, odznaczają się niezwykłą trwałością i zapewniają komfort – koniecznie w towarzystwie miękkiego materaca, piankowego bądź sprężynowego. Producenci oferują dla swoich klientów również modele rzeźbione, które przyciągają wzrok użytkowników.