mycie okien

Myśl o myciu okien odsuwasz od siebie w nieskończoność? Mycie okien bez smug wydaje Ci się zadaniem niewykonalnym? Sprawdź jak w prosty sposób to zrobić i być zadowolonym z efektów! Możemy umyć je na wiele sposobów, wykorzystując do tego najróżniejsze środki i ściereczki. Jednak tylko niektóre z nich przyniosą nam naprawdę zadowalające efekty.

Mycie okien bez smug? To możliwe!

Chcesz aby Twoje okna lśniły czystością i nie były na nich widoczne nieestetyczne smugi? Jednym z najpopularniejszych sposobów na mycie okien jest przeznaczony do tego płyn chemiczny. Najlepiej sprawdzi się w towarzystwie miękkiej ściereczki, np. bawełnianej czy z mikrofibry. Bardziej ekologiczną alternatywą dla takiego profesjonalnego płynu jest roztwór wody niewielką ilością octu czy też soku z cytryny. Aby po umyciu szyb nie pozostały na nich widoczne w promieniach słonecznych smugi, warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, okna myjemy wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, nigdy w samym środku słonecznego i gorącego dnia. Po drugie, zamiast pionowych czy poziomych ruchów, warto myć okna okrężnymi ruchami.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby okna prezentowały się naprawdę dobrze, nie możemy zapomnieć o dokładnym umyciu także framug okiennych. Najlepiej jest zrobić to jeszcze przed rozpoczęciem mycia szyb, ponieważ możemy je przypadkowo zabrudzić. Wykorzystujemy do tego miękką ściereczkę i delikatny płyn czyszczący czy też wodę z niewielką ilością płynu do naczyń. Jeśli czyścimy drewnianą stolarkę okienną, korzystajmy ze specjalnych preparatów do czyszczenia drewna.