Parasole ogrodowe są często nieodłącznym dodatkiem w czasie letnich dni. Zapewniają odpowiednią ilość cienia, w którym zwykle ustawiane są meble ogrodowe. Obecnie w sklepach znaleźć możemy wiele modeli tych produktów, dlatego warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę przy ich zakupie.

Nowoczesne parasole ogrodowe

Parasole ogrodowe gdzie kupićWybierając parasole ogrodowe warto wiedzieć, że możemy mieć do czynienia z modeli o różnych kształtach i rozmiarach. Są wykonane z różnych materiałów, możemy mówić także o różnych wersjach kolorystycznych. Parasole ogrodowe w kształcie kwadratów i prostokątów to doskonały wybór do dużych ogrodów, gdzie zależy nam na stworzeniu jak największej ilości cienia. Są to zwykle modle posiadające mocne, solidne stelaże, dzięki czemu są stabilne, nawet w czasie silniejszych podmuchów wiatru. Mniejsze parasole ogrodowe mogą okazać się przydatne gdy chcemy zacienić piaskownicę, bądź ogrodowy leżak.

Parasole ogrodowe z regulowaną wysokością

Parasole ogrodowe rozmiaryNowoczesne parasole ogrodowe, zwłaszcza modele wyróżniające się większymi rozmiarami, posiadają regulowane stelaże. Mamy zatem możliwość manipulacji wysokością parasola, jak i jego kątem nachylenia. Jest to przydatna opcja, ponieważ możemy tworzyć cień w wybranym miejscu, niezależnie od tego, w jakim miejscu na niebie znajduje się słońce. Wybierając parasole ogrodowe warto pomyśleć także o tym, by kolor materiału dobrze współgra z otoczeniem.