pawilony ogrodowe

Szukasz mebli do ogrodu, aby stworzyć przytulne, zadaszone miejsce, ale nie chcesz inwestować w altanę? Pawilony ogrodowe będą doskonałym wyborem! Zarówno do Twojego ogrodu prywatnego, jak i ogródka restauracyjnego czy kawiarnianego.

Czym charakteryzują się pawilony ogrodowe?

Pawilony ogrodowe, mają podobne zastosowanie, jak tradycyjne altany. Stworzone z myślą o ochronie przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, zimny wiatr, czy ostre słońce. Niektóre modele chronią również przed wlatującymi do środka insektami, które szczególnie wieczorami, potrafią skutecznie obrzydzić relaks w ogrodzie. Pawilony to sporych rozmiarów konstrukcje, które przypominają nieco dużych rozmiarów, stabilny namiot. Mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej są to pawilony o metalowej konstrukcji, pokryte wodoodporną tkaniną.

Dlaczego warto wybrać je, zamiast altany?

Nie chcesz inwestować w drewnianą altanę i zastanawiasz się dlaczego doskonałą alternatywą dla niej są pawilony ogrodowe? Pawilon daje nam taki sam komfort jak altana ogrodowa, czyli zapewnia nam zadaszenie i ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ma jednak ogromną zaletę, która sprawia, że warto go rozważyć jako alternatywę dla altany. Jest bowiem o wiele bardziej mobilny i zazwyczaj – tańszy. Pawilony mogą również posiadać otwarte, półotwarte, a także całkiem zamknięte ściany. W przypadku altany nie mamy takiej możliwości. Zwróćmy uwagę, aby pawilon był wykonany na trwałej i stabilnej konstrukcji, a tkanina, którą jest pokryty, była na pewno wodoodporna. Pawilony tego typu, sprawdzą się zarówno w ogrodach prywatnych, na tarasach, jak i w ogródkach restauracyjnych czy kawiarnianych.