Płyty granitowe na placu

Płyty granitowe to materiał szeroko stosowany w budownictwie drogowym. Już starożytni doceniali zalety tego materiału, choć nie zawsze potrafili je w najbardziej optymalny sposób wykorzystać. Dzisiejsze techniki wydobycia oraz obróbki tego surowca pozwalają na stworzenie wysoce odpornych, bardzo estetycznych, a dzięki temu równie funkcjonalnych powierzchni płaskich. Płyty takie mogą stanowić wierzchnią warstwę chodników, deptaków i placów, ale także jako okładzina ścian, posadzek czy tarasów.

Płyty granitowe o właściwościach antypoślizgowych

płyty granitowe na tarasOdpowiednio obrobione płyty granitowe mają lekko chropowatą powierzchnię, co zapewnia im świetne właściwości antypoślizgowe. Dzięki temu idealnie sprawdzają się w zastosowaniach zewnętrznych – wszędzie tam, gdzie powierzchni grożą opady atmosferyczne lub pokrycie warstwą lodu. To ważne z punktu widzenia zarządcy danego terenu, ponieważ wykonanie chodnika z materiału, który po lekkim nawet zmoczeniu staje się śliski, naraża go na pociągnięcie do odpowiedzialności za złamania i inne wypadki, które mogą mieć miejsce z powodu poślizgnięcia się. W efekcie zarządca takiego ciągu komunikacyjnego czy placu może być zmuszony wypłacać odszkodowanie.

Szeroka paleta kolorów

Ale zalety płyt granitowych nie ograniczają się jedynie do bezpieczeństwa (fizycznego czy finansowego). Są one przede wszystkim bardzo stylowym i eleganckim rozwiązaniem. Mogą przyjmować bardzo różny odcień – od ciemno czarnego, przez pastelowo czerwone palety, aż po kremowo jasne barwy. Dzięki temu do każdej przestrzeni będziesz w stanie dobrać właściwe płyty w zgodzie z zamierzoną stylistyką.