Podczas planowania remontu kuchni warto zapoznać się z aktualnymi trendami, które obecnie obowiązują na rynku. Pierwszy krok to określenie jaką przestrzenią dysponujemy oraz jakim budżetem przewidujemy w ramach remontu.

Matowe i czarne wykończenia mebli kuchennych

Aby idealnie dopasować do siebie projekt kuchni należy odpowiedzieć sobie na pytanie czego brakuje nam w obecnej kuchni. Decydując się na kuchnię z wyspą warto mieć na uwadze fakt, że wyspa zabiera przestrzeń. W praktyce oznacza to, że decydując się na to rozwiązanie musimy dysponować większą przestrzenią.

W roku dwa tysiące osiemnaście pojawiło się wiele nowych oraz ciekawych rozwiązań, które były inspirowane stylem industrialnym oraz nowoczesnym. W obecnym roku trendy te są także mocno widoczne przy aranżacjach kuchni. Matowe i czarne wykończenia mebli kuchennych w połączeniu z surowym betonem są bardzo pożądane.

Matowa czerń przy wykończeniach mebli kuchennych czy sprzętach agd to są aktualne trendy. Kolor czarny to wyraźny akcent w kuchniach o jasnej barwie. Natomiast czarne wykończenia to sposób i pomysł na elementy służące do zaciemnienia przestrzeni kuchennej.

szafki kuchenne

Połączenie klasycznego stylu z nowoczesnością

W bieżącym roku wszelkie projekty kuchni powinny łączyć w sobie elementy zarówno nowoczesności jak i klasyki. Miks tych dwóch styli to aktualny trend, który dominuje we wszelkich przestrzeniach kuchennych. Wygląd ten ma spełniać oczekiwania klientów wynikających z nowoczesnych udogodnień oraz ciepłego charakteru kuchni.

Coraz większa część projektantów odchodzi od białych szafek na rzecz kolorowych, które wprowadzają do przestrzenii życie. Często wykorzystuje się głębokie szare odcienie zieleni oraz błękitu. Często gęsto łączy się je z metalowymi lub mosiężnymi elementami. Wykorzystanie elementów natury w projektowaniu wnętrz to także modny zabieg estetyczny.

Chcąc być trendy należy połączyć klasykę z nowoczesnością, ale warto także dołączyć drewniane elementy i wykończenia, które idealnie odnajdzie się oraz wypełni przestrzeń w nowoczesnych aranżacjach. Drewno to idealny naturalny surowiec, który można stosować na wiele sposób tworząc efektowne wizualizacje.

Jednolity wygląd AGD w kuchni

W aranżacjach kuchni nadal modne i na czasie jest wykorzystywane zintegrowanych urządzeń kuchennych. Producenci sprzętu AGD do zabudowy proponują coraz to nowsze produkty, które charakteryzują się jednolitym wyglądem oraz rozwiązaniami zaliczanymi do automatycznych. Luksus dzisiaj oznacza schowane urządzenia w dolnych partiach mebli oraz inwestycję w ich nienachalny wygląd. Sumując, im bardziej subtelny oraz nienachalnie rzucający się w oczy wygląd urządzeń, tym lepiej.

Zachowując te standardy można uzyskać najlepsze ulepszenia, które poprawią jakość kuchni, ale też naszego życia. Ponadto modne i estetyczne wnętrza zawsze poprawiają samopoczucie, wprawiając w dobry humor. Meble do kuchni powinny być estetyczne i skromne. Decydując się na jasne barwy można wprowadzić elementy czarnych wykończeń lub drewnianych elementów, które dodadzą ciepła całości.

Chcąc postawić na ciemne barwy, warto zastanowić się nad wykorzystaniem przestrzeni w taki sposób, aby dodać pewne elementy, które ożywią całość oraz będą ją idealnie uzupełniać. W tym przypadku uroku może dodać wyspa w kontrastowym kolorze jasnej bieli lub drewna połączonego z metalem. Wybór dodatków jest szeroki, podobnie jak sprzętu artykułów gospodarstwa domowego.