rodzaje drzwi tarasowych

Urządzasz dom lub mieszkanie i szukasz odpowiednich drzwi na taras? Sprawdź jakie rodzaje drzwi tarasowych sprawdzą się według nas najlepiej! Zapraszamy do lektury.

Najpopularniejsze rodzaje drzwi tarasowych

Jeszcze do niedawna jednymi z najczęściej wybieranych były zdecydowanie drzwi tarasowe rozwierane. Otwierały się one w ten sam sposób co klasyczne okna balkonowe. Jest to zdecydowanie tradycyjne rozwiązanie, które obecnie sprawdza się równie dobrze. Do tego rodzaju drzwi tarasowych możemy zaliczyć również drzwi harmonijkowe. Bardziej nowoczesnym i cieszącym się rosnącą popularnością rozwiązaniem są przesuwne drzwi tarasowe. Nie wymagają dodatkowego miejsca we wnętrzu czy na tarasie, a ponadto prezentują się luksusowo i są bardzo praktyczne.

Jakie drzwi tarasowe wybrać?

Nie wiesz na jakie drzwi tarasowe się zdecydować? Wszystkie rodzaje drzwi tarasowych mają swoje wady i zalety. Ważne jest, aby dobrać je do naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych. Wspomniane już klasyczne drzwi rozwierane będą na pewno nieco bardziej budżetową opcją i sprawdzą się wszędzie tam, gdzie otwór okienny nie jest na tyle szeroki, aby zastosować w nim drzwi przesuwne. Jeśli zależy Ci na oryginalnej stylizacji, postaw na drzwi harmonijkowe. Dla osób ceniących funkcjonalność i nowoczesność, oraz mogących pozwolić sobie na nieco droższy wybór, zdecydowanie polecamy drzwi przesuwne. Warto podkreślić, że w takim rozwiązaniu najczęściej stosuje się tzw. ukryty próg, który sprawdzi się szczególnie dobrze jeśli mamy dzieci lub mieszkają z nami osoby starsze lub schorowane.