Zimowe zapachy dla domu

Jeśli lubisz, jak w Twoim domu panuje przyjemny aromat – nie jesteś sam. Nic nie może się równać z zapachem, który poczujemy po przekroczeniu progu, jeśli wcześniej w kuchni pieczony był świąteczny piernik, ciasteczka migdałowe lub słodka chałka. Takie kuchenne zapachy sprawiają, że uśmiechamy się od wejścia. Jednak jeśli nie chcemy codziennie bawić się w cukiernika – warto wybrać specjalne olejki zapachowe, by otoczyć całe wnętrze prawdziwie zimowymi zapachami.

Pachnie świętami!

Zimowe zapachy to nie tylko typowo świąteczne, związane z wypiekami wigilijnymi, ale także owocowe – mandarynkowe nuty, połączone z pikantną korą cynamonu oraz igłami sosnowej choinki. Przypominają one wspaniałe rodzinne chwile, nadają przytulnego charakteru i wręcz ocieplają wnętrze.

Zimowe zapachy – najlepsze propozycje

W przypadku wyboru aromatyzera oraz olejków zapachowych – zimowe zapachy do wnętrz warto wybierać tym samym, kulinarno świątecznym tropem. Zapach mrożonej pomarańczy, rozmarynu, świerku czy białego cedru sprawdzi się idealnie Słoneczny mroźny poranek przywiedzie na myśl bursztyn, gałązki świeżo ściętej sosny, czy żurawina. Poza tymi – warto zaopatrzyć się też w najbardziej popularny ale też najbardziej zimowy zapach – piernikowy lub imbirowy, który będzie kołysał nas podczas wieczornego popijania gorącej czekolady, grzanego wina czy zimowej herbaty. Olejki eteryczne w tych zapachach sprawią, że wszyscy goście odwiedzający Twój dom poczują atmosferę świąt czy to w grudniu, czy w lutym.