altany ogrodowe

Wiosna zbliża się już naprawdę wielkimi krokami. Jest to czas, w którym wiele osób decyduje się na urządzenie lub odnowienie ogrodu. Sprawdź jakie altany ogrodowe sprawdzają się najlepiej i na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru!

Czym różnią się między sobą altany ogrodowe?

Altany ogrodowe możemy podzielić na grupy przede wszystkim ze względu na ich konstrukcję. Wyróżniamy klasyczne altany kwadratowe, altany sześciokątne, a także sporych rozmiarów ośmiokątne. Te pierwsze cechują się prostotą i funkcjonalnością. Mają zazwyczaj płaskie zadaszenie i dzięki prostej konstrukcji – są bardzo ustawne. Obecnie po ogromnej popularności altan sześcio i ośmiokątnych, to właśnie te kwadratowe wracają do łask. Altanki sześciokątne i ośmiokątne mają zazwyczaj półkoliste zadaszenie i prezentują się bardzo elegancko, a wręcz romantycznie. Szczególnie jeśli są wykonane z drewna i bogato rzeźbione.

Jak wybrać odpowiednią altanę do ogrodu?

Jeśli chcemy podjąć decyzję o tym, jaką altanę do naszego ogrodu wybrać, powinniśmy kierować się kilkoma kwestiami. Po pierwsze, zastanówmy się jak duży jest nasz ogród i jak dużą altankę chcielibyśmy na nim zmieścić. Nie warto zajmować nią całej wolnej przestrzeni, ponieważ nie będzie się wtedy prezentować dobrze. Ważne jest również to, co w takiej altanie chcemy pomieścić. Czy znajdą się tam tylko dwa fotele ogrodowe, czy może cały zestaw ogrodowych mebli? Są to kwestie, które musimy przemyśleć jeszcze przed jej zakupem. Ostatecznie dobierzmy jej kształt i kolor do stylu naszego domu, ponieważ powinny pełnić razem spójną całość.