stoły ogrodowe

Planujesz zakup nowych mebli do swojego ogrodu? Koniecznie sprawdź, czym powinny charakteryzować się stoły ogrodowe i jak wybrać odpowiedni.

Czym powinny charakteryzować się stoły ogrodowe?

Wybór mebli ogrodowych to nie lada wyzwanie. Aby dobrze się sprawdzały, muszą spełnić przynajmniej kilka warunków. Jakich? Na pewno muszą być odporne na zmiany pogodowe. Ostre promienie słońca i wysoka temperatura, za chwilę ulewny deszcz, a często nawet mocny wiatr czy śnieg. Stół, który postawimy na naszym tarasie powinien być więc bardzo wytrzymały i solidny. Doskonale sprawdzają się stoły metalowe, żeliwne, z odpornego szkła, a także – odpowiednio zakonserwowane – stoły drewniane. Ponadto, stoły ogrodowe powinny pasować do stylu ogrodu, a także elewacji domu i aranżacji wnętrz. Chcemy przecież, aby przestrzeń stanowiła spójną całość.

Jak wybrać stół do swojego ogrodu?

Mebel tego typu musi być dostosowany do ilości domowników oraz liczby odwiedzających nas gości. Im bardziej liczebne są to grupy, tym większy stół musimy kupić. Warto podczas zakupu przemyśleć gdzie taki stół postawimy i czy chcemy przystawić do niego krzesła, czy też może ławę albo pufy. Dobrze jest dostosować do nich wysokość wybieranego stołu. Decydując się na konkretny materiał kieruj się nie tylko ceną, ale i odpornością oraz stylem. Najlepszym sposobem na zakup stołu do ogrodu jest wybór całego zestawu mebli ogrodowych. Będziemy mieć pewność, że pasują do siebie stylem i rozmiarami (przede wszystkim wysokością).