blaty do stołów

Urządzając dom czy mieszkanie prędzej czy później staniemy przed wyborem odpowiedniego stołu. Chcesz dowiedzieć się jakie blaty do stołów są najpopularniejsze? Przedstawiamy różne rozwiązania wraz z ich największymi zaletami! Zapraszamy do lektury.

Blaty drewniane i drewnopodobne

Jednymi z najczęściej wybieranych blatów do stołów są blaty drewniane. Mimo swojej dość wysokiej ceny, cechują się ponadczasowym wyglądem, solidnością i wytrzymałością. Warto wziąć jednak pod uwagę, że o tego rodzaju blaty trzeba szczególnie zadbać. Jedynie odpowiednia konserwacja i pielęgnacja zapewnią im atrakcyjny wygląd na lata. Bardziej budżetową wersją blatów z drewna są blaty drewnopodobne. Popularnym materiałem tego rodzaju jest np. fornir lub okleina. Okleina jest zdecydowanie najtańszą opcją, a dodatkowo jest łatwa do utrzymania w czystości. Fornir, na pierwszy rzut oka przypominający drewno, jest o wiele bardziej wytrzymały od okleiny i bardziej ekskluzywny z wyglądu.

Nowoczesne blaty do stołów

Nie podobają Ci się blaty do stołów z drewna? A może nie masz czasu lub umiejętności do konserwacji czy pielęgnacji tego materiału? Jeśli zależy Ci na praktyczności, ale i długoletniej solidności i wytrzymałości, postaw na blaty ze szkła lub metalu. Jedna i druga opcja prezentuje się nowocześnie, jest niesamowicie łatwa do utrzymania w czystości i wygodna w użytkowaniu. Nie wymaga specjalnie dobranej czy delikatnej pielęgnacji, a dodatkowo tworzy elegancką i minimalistyczną aranżację. Takie rozwiązania sprawdzą się szczególnie w bardzo nowoczesnych, wręcz futurystycznych wnętrzach, w których ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny, np. w restauracjach czy kawiarniach.