meble indyjskie

O stylu minimalistyczny, skandynawskim czy glamour słyszymy regularnie i często mamy okazje podziwiać wnętrza urządzone w tych stylach. O wiele rzadziej spotkać można się ze stylem kolonialnym. Czym się charakteryzuje, jakie dekoracje lubi i co cechuje meble kolonialne? Dowiesz się w dzisiejszym artykule!

Jak wygląda mieszkanie w stylu kolonialnym?

Łowcy przygód, globtroterzy i podróżnicy z pewnością od pierwszego wejrzenia pokochają styl kolonialny. Króluje w nim drewno, naturalne tkaniny i surowce, dużo roślin, w tym tropikalnym odmian, a także dekoracje, obrazy i dodatki przywołujące na myśl odległe krainy. Ozdoby i meble kolonialne nawiązują swoją formą do kultur indyjskich, afrykańskich, południowoamerykańskich , łącząc elementy etno i boho. Wnętrza utrzymane są w odcieniach brązu, beżu, pomarańczy, złota i rdzy. Styl ten powstał ze względu na popularność w koloniach brytyjskich w XIX wieku, skąd bierze nazwę.

meble kolonialne

Meble kolonialne – charakterystyczne cechy

Najważniejszym elementem wyposażenia mieszkania urządzonego w tym stylu są bez wątpienia meble kolonialne. Wykonane z reguły z ciemnego drewna wysokiej jakości, najlepiej egzotycznych odmian takich jak mango, palisander, mahoń czy tek. Ich charakterystyczna kolorystyka i design nie pozwalają pomylić ich z żadnym innym stylem. Meble kolonialne lubią towarzystwo dodatków z naturalnych materiałów takich jak rattan, wiklina czy len. Sofa i fotele powinny być wykonane ze skóry lub tapicerowane. Doskonałym elementem wykończenia są zaś drewniane rzeźby, etniczne obrazy i plecione dywany.