meble kolonialne

Mówiąc o meblach, zdecydowanie najbardziej docenia się te, które są wykonane z dobrej jakości drewna. Doskonałym tego przykładem są meble kolonialne, które powstają z różnych gatunków drewna egzotycznego. Trwałe i jednocześnie podatne na rzeźbienia drewno mango, indyjska akacja czy palisander indyjski, który jest wykorzystywany przy tego typu meblach najczęściej. To sprawia, że te meble mogą się pochwalić naprawdę długoletnią wytrzymałością. Gdzie można je wykorzystać?

W jakich aranżacjach się sprawdzą?

Wiele osób uważa, że meble kolonialne nadają się jedynie do stylu o tej samej nazwie. Nic bardziej mylnego! Są to meble stosunkowo uniwersalne aranżacyjnie. Niektóre z mebli są bielone, co sprawia, że mogą uzupełnić swoją obecnością np. wystrój skandynawski, a te z nich, które posiadają dodatkowe, ręcznie robione zdobienia, wpasują się nawet w styl glamour czy klasyczny. Nic nie stoi też na przeszkodzie ku temu, aby za pomocą mebli kolonialnych urządzić biuro czy gabinet.

meble kolonialne

Co mają wspólnego meble kolonialne i Fengshui?

Wielu sympatyków teorii Fengshui decyduje się na wykorzystanie mebli kolonialnych w swoich aranżacjach. Zgodnie z duchem tej filozofii, planowanie przestrzeni może nas zbliżyć do łączności z naturą. Mówi ona także o tym, że meble wykonane z naturalnych materiałów, do tego ręcznie robione, są w stanie poprawić energię danego miejsca i wprowadzić do niego harmonię. Dlatego też meble kolonialne i orientalne są często wybierane jako wyposażenie np. salonu czy sypialni.