dwaj mężczyźni kontemplujący księżyc

Urządzanie wnętrza kończymy zazwyczaj dobierając do niego stylowe akcesoria i dodatki. Warto na pustych ścianach zawiesić obrazy lub plakaty, w zależności od stylu wnętrza i naszego gustu. Jeśli poszukujesz czegoś w baśniowym klimacie, postaw na obraz “Dwaj mężczyźni kontemplujący księżyc”!

Obraz “Dwaj mężczyźni kontemplujący księżyc”

Wspomniany przez nas obraz “Dwaj mężczyźni kontemplujący księżyc“, to olejne dzieło autorstwa Caspara Davida Friedricha. Co najciekawsze, obraz ten został przez niego namalowany w trzech różnych wersjach. Pierwszą wersję namalował w 1819 roku i była ona zdecydowanie najciemniejsza i najbardziej mroczna. Wersja druga przedstawia kobietę i mężczyznę i nosi tytuł “Mężczyzna i kobieta kontemplujący księżyc” i powstała w 1824 roku. Ostatnia, czyli trzecia wersja, to tak naprawdę praktycznie kopia tego co zobaczymy na pierwszym obrazie, jednak w o wiele jaśniejszej i delikatniejszej scenerii. Istnieje jeszcze czwarta wersja, jednak nie ma pewności, że było to dzieło tego samego autora czy jedynie wierna kopia.

W jakich wnętrzach sprawdzi się reprodukcja obrazu?

Reprodukcja obrazu Friedricha doskonale wpasuje się do pomieszczeń takich jak salon czy sypialnia. Wprowadzi do nich magiczny, baśniowy nastrój i będzie przyciągać wzrok. Świetnie sprawdzi się szczególnie w towarzystwie ciemnych, drewnianych mebli i jasnych ścian. Obraz pobudza wyobraźnię i wzmaga kreatywność, dlatego świetnym pomysłem będzie zawieszenie jego reprodukcji na przykład w domowym biurze czy dziecięcym pokoju.