Dwie Głowy

Jeśli interesujesz się sztuką, albo chętnie wykorzystujesz obrazy jako dekoracje we wnętrzach, koniecznie musisz poznać wyjątkowy obraz Stanisława Witkacego. Mowa o słynnym obrazie Dwie Głowy. Co przedstawia, czym się charakteryzuje i jaka jest jego historia? Zapraszamy do lektury!

Dwie Głowy, czyli obraz Witkacego

Dzieło o tytule Dwie Głowy to obraz, który namalowany został farbami olejnymi na płótnie. Powstał on w 1920 roku. Na obrazie możemy zobaczyć dwie osoby, a mianowicie kobietę i mężczyznę. Kobieta jest zamyślona, płacze. Ubrana w sukienkę i sznur korali, opiera się o oparcie kanapy. Mężczyzną jest naprawdopodobniej sam twórca obrazu. Jedną rękę chowa w klapie marynarki, a drugą podwija pod swoją głowę. Ma na sobie zieloną koszulę i niebieski krawat. Na obrazie dominują kontrasty i mocne kolory. Dużo czerwieni kontrastującej z zielenią oraz żółć z fioletem. Kontury są wyraźne, a postacie realistyczne.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się to dzieło?

Jeśli zdecydujemy się na zakup reprodukcji obrazu Stanisława Witkiewicza, powinniśmy dobrze przemyśleć w jakim pomieszczeniu się on znajdzie. Jest to bowiem dzieło, w którym przeważają mocne, kontrastujące kolory. Przykładowo, barwy tego typu nie będą najlepszym wyborem do sypialni, w której chcemy się wyciszyć i zrelaksować. Świetnie sprawdzi się natomiast np. na przedpokoju, w gabinecie, w którym potrzebny jest nam zastrzyk energii i kreatywności, a także w nowoczesnym salonie. Reprodukcja tego dzieła będzie również doskonałym pomysłem na prezent dla każdego konesera sztuki.