FOAM-X to rodzaj płyt piankowych

Płyty Foam-X oraz płyty KAPA to są kartonowe płyty typu sandwicz z rdzenia w postaci pianki poliuretanowej. Pianka jest z każdej strony pokryta okładzinami kartonowymi, dzięki czemu płyty zyskały swoją nazwę „sandwich”.

Czym są płyty piankowe?

Płyty tego typu  to płyty warstwowe z rdzeniem z pianki poliuretanowej. W czasie obróbki pianka nie kruszy się, dzięki czemu płyty są podatne na wyginanie.

Płyty typu sandwich występują w różnych rodzajach, tak że możliwe jest dobranie odpowiedniej płyty do określonego zastosowania. Najczęściej płyty piankowe są wykorzystywane przez plastyków, modelarzy, architektów oraz reprezentantów branży reklamowej. O wyborze konkretnego rodzaju płyty typu sandwich decydują przede wszystkim właściwości, jakie posiada dana płyta piankowa.

Płyty Foam-X dostępne są zazwyczaj w dwóch kolorach: białym i czarnym.

czarna płyta foam-x

Foam-X i KAPA — zastosowanie

Zalecane metody obrabiania tego typu płyt to cięcie, zadruk, klejenie, wykrawanie oraz laminowanie.

Płyty są lekkie, ale jednocześnie cechuje je duża sztywność, równość powierzchni i możliwość łatwej obróbki mechanicznej i zadruku. Dzięki temu płyty Foam-X i KAPA stosowane są najczęściej w branży reklamowej i przez plastyków. Służą do produkcji szyldów i plakatów, prezenterów reklamowych, ruchomych dekoracji, jako podłoże do sitodruku lub cyfrowego zadruku, do aplikacji folii i fotografii, jako materiał do zabudowy stoisk targowych, do budowy makiet architektonicznych oraz w modelarstwie.