Jak dbać o rolety zewnętrzne

Zainstalowałeś w swoim domu bądź mieszkaniu rolety po zewnętrznej stronie okien? Chcesz dowiedzieć się jak je czyścić oraz konserwować? Podpowiadamy jak dbać o rolety zewnętrzne! Sprawdź koniecznie

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Wśród głównych zalet rozwiązania, jakim są rolety zewnętrzne, wymienia się najczęściej wpływ na oszczędność energii zużywanej na ogrzewanie. Jedną z ważniejszych jest też osłona okien przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak ostre promienie słońca, silny wiatr, ulewny deszcz, grad czy mróz. Ważne są również podniesione walory antywłamaniowe czy zachowanie większej prywatności, szczególnie wieczorem i nocą. Dzięki nim zwiększa się nie tylko termoizolacyjność, ale również izolacja akustyczna. Ponadto, tego typu rolety prezentują się nowocześnie i luksusowo i dodają elewacji domu czy budynku eleganckiego stylu.

Podpowiadamy jak dbać o rolety zewnętrzne

Zastanawiasz się jak dbać o rolety zewnętrzne, aby służyły Ci jak najdłużej? Najważniejszą czynnością jest oczywiście ich systematyczne czyszczenie. Nie jest to trudne zadanie, bowiem polega wyłącznie na utrzymaniu w czystości pancerza oraz prowadnic. Możemy wykorzystać do tego morką szmatkę i łagodny płyn do mycia powierzchni. Warto pamiętać, aby nie myć rolet jeśli temperatura na zewnątrz wynosi mniej niż 10 i więcej niż 25 stopni Celsjusza. Konserwację i serwisowanie warto zlecić specjalistom, którzy upewnią się, że nasze rolety działają bez zarzutu i wszystkie ich części są kompletne. Co pół roku dobrze jest przeprowadzać okresowy przegląd, dzięki któremu będziemy mieć pewność, że rolety posłużą nam przez naprawdę długi okres czasu.