jak funkcjonalnie urządzić kuchnię

Kuchnia to pomieszczenie, które jest sercem domu. To tam powstają wszystkie posiłki, które jecie wspólnie całą rodziną. Z kuchni korzystasz codziennie i to nie raz, a wielokrotnie. Dlatego tak ważne jest to, aby była odpowiednio urządzona i wyposażona. Możesz oszczędzić sobie wiele czasu i nerwów, jeśli cały wystrój będzie przemyślany, a akcesoria odpowiednio dobrane. Zastanawiasz się, jak funkcjonalnie urządzić kuchnię? Spieszymy z pomocą!

Podział na strefy

Nawet malutka kuchnia w bloku, o niewielkim metrażu, może być funkcjonalna! Wystarczy jedynie odpowiedni podział na strefy. Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię? W każdej kuchni powinno być kilka wyznaczonych miejsc: strefa na spiżarnię, do przechowywania naczyń i sprzętów kuchennych, do zmywania, przygotowywania posiłków oraz gotowania. Jeśli utrzymasz taki podział, wszystko będzie miało swoje miejsce i łatwiej będzie ci zorganizować gotowanie na co dzień. Chaos w kuchni potrafi skutecznie zniechęcić do przygotowywania posiłków w domu – nie możesz do tego dopuścić!

jak funkcjonalnie urządzić kuchnię

Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię przy pomocy szafek?

Funkcjonalna kuchnia to niezagracona kuchnia. Jeśli zależy ci na komforcie jej użytkowania, nie stawiaj niepotrzebnych sprzętów czy innych przedmiotów na blacie kuchennym. Właśnie od tego są szafki. Ich wybór i wyposażenie najlepiej jest wybrać już na etapie projektowania. To pozwoli ci maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Wybieraj szafki z podziałem na wiele szuflad, możesz także umieścić dodatkowo koszyczki na wewnętrznej stronie drzwiczek (możesz tam ułożyć np. przyprawy). Jeśli masz narożną szafkę, postaw na wysuwany stelaż, który zaoferuje ci wiele miejsca do przechowywania.