projekty domów średnich

Jeśli kupiłeś już działkę i uzyskałeś niezbędne pozwolenia, to przyszedł czas na budowę domu. Często decyzje podejmowane w nawiązaniu do domu są trudniejsze, niż w stosunku do mieszkania. Dom ma być naszym azylem na długie lata i chcemy, aby idealnie odpowiadał naszym potrzebom. Dobrym rozwiązaniem jest wybór nieco większego domu, z zamysłem np. na powiększenie rodziny. Z pomocą przychodzą projekty domów średnich, oferowane przez różne firmy i biura architektoniczne.

Czym charakteryzuje się nowoczesna estetyka?

Do grona najmodniejszych obecnie projektów domów średnich należą te, które zaprojektowane są w duchu nowoczesnej estetyki. Styl nowoczesny króluje obecnie nie tylko we wnętrzach, ale także w architekturze. Jego zamysłem jest oszczędność, minimalizm, a także funkcjonalność. To absolutnie nie oznacza, że taki dom jest nudny – dominują w nim zazwyczaj proste, geometryczne kształty i linie, które sprawiają wrażenie harmonii. Często w takich projektach można spotkać duże okna, które dodatkowo powiększają całą przestrzeń. Całość dopełniają drewniane lub betonowe akcenty.

projekty domów średnich

Dla kogo sprawdzą się projekty domów średnich?

Zacznijmy od tego, co dokładnie jest rozumiane przez pojęcie średniego domu. Projekty domów średnich zazwyczaj obejmują przestrzeń użytkową od 130 do 170 mkw. Taki metraż pozostawia już szerokie pole do popisu. Doskonale sprawdzi się dla par, które lubią mieć więcej przestrzeni, np. na dodatkowy gabinet czy dużą garderobę, a także będzie idealny dla rodzin z dziećmi.