kinkiety łazienkowe

Dla wielu osób, które decydują się samodzielnie urządzać swoje wnętrza, ogromnym wyzwaniem jest wybór oświetlenia. Ten proces jest złożony i wymaga wcześniejszego przemyślenia kilku aspektów. Mowa tutaj głównie o stylu, typie oświetlenia oraz jego rozmieszczenia w pomieszczeniu. Szczególną trudność sprawia łazienka, gdzie z powodu braku okien, nie ma naturalnego źródła światła. Zastąpić je mogą odpowiednio dobrane kinkiety łazienkowe. Czym kierować się przy ich wyborze?

Wybierz styl i funkcjonalność

Wybierając kinkiety łazienkowe, najważniejsze będzie zwrócenie uwagi na dwie kwestie: estetyka danej lampy oraz jej praktyczne aspekty. Jeśli twoja łazienka jest minimalistyczna i nowoczesna, postaw na proste formy, geometryczne linie, jednolitą kolorystykę i takie kinkiety, które nie mają dodatkowego klosza (chyba, że wpisuje się w oszczędną estetykę). Z kolei do industrialnej łazienki możesz wybrać czarne kinkiety, np. w postaci prostej listwy LED. Teraz czas na funkcjonalność – w łazience często kobiety wykonują swój makijaż i potrzebują do tego dobrego oświetlenia twarzy. Kinkiet na wysięgniku lub z możliwością obrotu klosza ułatwi to zadanie!

kinkiety łazienkowe

Nie tylko kinkiety łazienkowe

Kinkiety należą do grupy oświetlenia pomocniczego i choć w łazience spełniają bardzo ważną rolę, warto zadbać o dodatkowe lampy. Kinkiety łazienkowe montowane są zazwyczaj do ścian, natomiast przyda się także jedna główna lampa sufitowa. Możesz też pomyśleć o podświetleniu półki czy luster w łazience, za pomocą subtelnych listew świetlnych.