Myślałeś kiedyś nad tym, by ozdobić swój salon obrazem? A może kilkoma? Mini galeria sztuki wśród codzienności może pozytywnie zaskoczyć każdego, kto odwiedzi Twój dom. Zerknij sam, jak wspaniale wdaje się prezentować Kompozycja zielone oko spod pędzla Witkacego – a raczej Stanisława Ignacego Witkiewicza, syna (tylko) Stanisława – i zdecyduj, czy to rozwiązanie dla Ciebie.

Buntownik i artysta

Witkacy był prawdziwym buntownikiem: patrzył na wszystkich z góry, był butny, a jego kontrowersyjnemu życiu uczuciowemu nie było końca. Romanse, miłostki i miłości, artystyczne fenomeny, wzloty i upadki… Witkacy miałby co opowiadać wnukom – gdyby tylko je miał. Kompozycja zielone oko to piękny przykład tego, jak szalenie chaotyczny potrafił być awangardowy ekspresjonizm Witkacego. Oryginalna reprodukcja znajdzie się dla Ciebie m.in. w Galerii LueLue – stacjonarnie w Krakowie lub online. Może warto zaprosić nieco awangardowego świata sztuki do swojego domu?

kompozycja zielone oko

Kompozycja zielone oko do Twojego salonu

Co można zobaczyć na tym obrazie? Jak wyglądają pociągnięcia pędzla? Dziwne kształty na pierwszym planie to usta, palce, dłonie, szpony czy może jednak bardzo specyficzne buty? Witkacy nigdy nie dawał oczywistych odpowiedzi. Można to ująć prosto – zobaczysz tu to, co chcesz zobaczyć. Nieco fantastycznej natury sylwetki przeplatają się tu z ciemnymi kształtami, mocnymi pociągnięciami… no właśnie, nie tyle pędzla, co pasteli. Do tego kontrastowe, niemalże jadowite odcienie żółcieni. I te tytułowe, szalone, pełne obłędu zielone oczy. Niech Kompozycja zielone oko zagości w Twoim domu i doda mu dozy szaleństwa.