Strelicja nicolai na niebieskim tle

Strelicja nicolai to wyjątkowa, minimalistyczna roślina, która doskonale sprawdzi się we wnętrzach ze względu na swój estetyczny wygląd oraz łatwość jeśli chodzi o pielęgnację. Czym jeszcze się charakteryzuje, dlaczego warto zdecydować się na jej zakup oraz w jaki sposób należy ją pielęgnować?

Siostra rajskiego ptaka, czyli czym charakteryzuje się strelicja nicolai?

W praktyce strelicja nicolai to siostra stelicji królewskiej, która przez znawców określana jest również rajskim ptakiem. Ta pierwsza jest jednak równie piękna, charakteryzuje się bowiem dużymi, zielonymi liśćmi rosnącymi na szczupłych łodygach, które wyglądają naprawdę okazale, zwłaszcza w dużych, choć minimalistycznych donicach.

Strelicia nicolai

Najważniejsze zasady pielęgnacji

Aby roślina ta wyglądała naprawdę pięknie, trzeba prawidłowo o nią dbać. Na szczęście strelicja nicolai nie ma szczególnych wymagań w tym zakresie, sprawdzi się bowiem nawet u początkujących hodowców roślin. Trzeba jednak zadbać o jej optymalne nasłonecznienie, choć nie może być ono bezpośrednie. Najlepiej więc umieścić ją na zachodnim parapecie, ewentualnie w pewnej odległości od okna południowego. Jeśli natomiast chodzi o podlewanie, konieczny jest umiar (czynność tę warto powtarzać co 10 do 12 dni).

Jak widać osoby poszukujące minimalistycznie wyglądającej, pięknej, a przy tym łatwej w uprawie rośliny, zdecydowanie powinny przyjrzeć się bliżej strelicji. Jest ona bowiem wyjątkowo urokliwa i z pewnością zachwyci każdego fana roślin doniczkowych.