Nie ważne, czy posiadasz oczko wodne, mały stawik, czy jedynie… beczkę – jest to świetny punkt do aranżacji ogrodu. Aby urozmaicić otoczenie warto, by w jego pobliżu posadzić lilie wodne, które zachwycą kolorem, oryginalnością i dodatkowo – poprawią mikroflorę we wnętrzu oczka wodnego.

Mistyczny kwiat w Twoim ogrodzie

Piękne i oryginalne kwiaty, jakimi są lilie wodne sprawią, że Twoje oczko wodne stanie się świątynią dla owadów i małych ptaszków. Trzeba przyznać, że ich urok przyciąga także i ludzi – każdy przystanie, by podziwiać te piękne, pływające dzieła sztuki, ozdoby Twojego ogrodu. Przy tym – są one bardzo wytrzymałe, więc niestraszne im wiatry czy lekkie wahania temperatury.

 

Lilie wodne – ich mistyczna symbolika

Kobiecy i delikatny zapach tego pięknego kwiatu, sprawia, że zapada on na zawsze w pamięć. Co więcej – lilie wodne, podobnie jak i inne kwiaty niosą ze sobą niezwykłą symbolikę. Są one kojarzone głównie z czystością i pięknem. Uważa się również, że posiadają one połączenie z bóstwem, czuwają nad płodnością, wiedzą i bogactwem, dają oświecenie. Rozwinięte płatki lilii są porównywalne do rozwoju duszy, a w tradycji Hindi na obrazach bóstwa przedstawia się siedzące w ich środku, lub na liściu pływającym po wodzie.