marmurowe blaty

Zastanawiasz się nad wyborem blatu kuchennego, do stołu lub stolika kawowego? Sprawdź czym charakteryzują się marmurowe blaty i dlaczego warto je wybrać!

Czym charakteryzuje się marmur?

W prawie wszystkich nowoczesnych aranżacjach, możemy obecnie oglądać marmur. Jest to kamień, który posiada wiele zalet, między innymi luksusowy wygląd. Ten kamień szlachetny występuje w różnych kolorach i wzorach, jednak w formie blatów największą popularnością cieszy się marmur biały bądź szary, z wyraźnym żyłkowaniem. Marmur jest materiałem bardzo twardym i stosunkowo odpornym na uszkodzenia mechaniczne czy chemiczne. Posiada jednak dość porowatą strukturę, przez co łatwo ulega zabrudzeniom. Decydując się na taki rodzaj blatu warto więc pamiętać o odpowiednim i systematycznym czyszczeniu go.

Czy warto i gdzie sprawdzą się marmurowe blaty?

Marmur posiada bardzo szerokie wykorzystanie w architekturze. Najczęściej ląduje jednak na meblach, w formie blatu. Doskonale sprawdzają się marmurowe blaty kuchenne, a także blaty do stołów. Prezentują się elegancko i luksusowo. Sprawdzą się w kuchniach, jadalniach, a także w salonie. Marmur świetnie prezentuje się zarówno na stole jadalnianym, jak i stolikach kawowych. Odpowiednio zabezpieczony może być również wykorzystany jako blat łazienkowy, a nawet na ścianach czy podłogach. Aby materiał ten długo i dobrze służył, powinno się od razu po zabrudzeniu czy zachlapaniu zetrzeć go delikatną szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie, a następnie przetrzeć do sucha. Przed położeniem na nim gorących naczyń, warto podłożyć podkładkę bądź deskę.