Gdzie nowe mieszkania Kraków?

Zakup nowych mieszkań w Krakowie to nie lada wyzwanie. Dlaczego? To poważny i duży krok, przy podjęciu którego należy wziąć pod uwagę szereg kwestii. Jaka lokalizacja, jaki metraż, jaka cena, które piętro, z balkonem czy z ogrodem? Tych pytań jest stanowczo więcej, dlatego warto wiedzieć, od czego zacząć poszukiwanie idealnego lokum. W tym wpisie podpowiemy, co należy sprawdzić, jak określić budżet, którym się dysponuje, oraz jak wyglądają poszczególne kroki zakupu nowego mieszkania.

Jak kupować nowe mieszkania w Krakowie?

Przy zakupie jakiejkolwiek nieruchomości kluczowe role odgrywają cena oraz lokalizacja. Ta druga ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o komfort codziennego życia, a więc to niezwykle ważna kwestia. W końcu codziennie będziesz musiał dojeżdżać z danego miejsca do pracy, szkoły, sklepu, znajomych. Warto o tym pamiętać, wybierając to jedno idealne spośród dostępnych nowych mieszkań w Krakowie. Warto pamiętać o tym, że każda firma deweloperska ma obowiązek przygotować tzw. prospekt informacyjny, który zawiera wiadomości na temat planów budowy dróg, oczyszczalni ścieków czy torów kolejowych w promieniu kilometra od danej inwestycji. Dlaczego? W momencie podejmowania decyzji o zakupie nieruchomości, dobrze wiedzieć, czy za kilka lat coś nie wpłynie na komfort życia w danym miejscu.

Umowa i płatność

Tutaj warto wiedzieć o czymś takim jak ustawa deweloperska, która obowiązuje już od 2012 roku. Zakłada ona, że umowa deweloperska sporządzona w formie aktu notarialnego ustanawia, że koszty leżą po obu stronach, po połowie. Jeśli chodzi o nowe mieszkania Kraków daje wiele możliwości, wielu deweloperów prowadzi tam swoją działalność i oferuje szeroki wybór lokali o różnych powierzchniach w różnych lokalizacjach.

Jak kupić nowe mieszkania w Krakowie?

Jednym z nich jest Galinvest, który obecnie zamyka budowę nowoczesnego budynku przy ulicy Głowackiego. W sprzedaży pozostało jeszcze kilka mieszkań, więc warto zapoznać się z ich ofertą. Bliska odległość do centrum miasta, przestronne mieszkania z ogrodem, balkonem czy tarasem, miejsca garażowe – tym właśnie charakteryzuje się ta inwestycja.

Mieszkania od dewelopera – przewodnik

Decydując się na zakup nowego mieszkania w Krakowie, warto na początku określić swoje potrzeby. Na jakim metrażu Ty i Twoja rodzina będziecie czuli się komfortowo… A może szukasz mieszkania tylko dla siebie? Wtedy wystarczy Ci kawalerka czy jednak potrzebujesz czegoś większego?

Następnie, kiedy już będziesz wiedział, jakiego mieszkania potrzebujesz, określ swój budżet i sprawdź, czy jest on w stanie pokryć wartość mieszkania, które odpowiadałoby Ci pod kątem metrażu.

Nowe mieszkania w Krakowie - gdzie je znaleźć?

Jeśli jakaś nieruchomość wpadła Ci już w oko, zweryfikuj dewelopera, który ją oferuje. Czy w internecie są jakieś opinie na jego temat, a może ktoś ze znajomych kupował ostatnio u niego lokum dla siebie?

W przypadku, kiedy wszystko pójdzie dobrze, będziesz mógł jeszcze przed podpisaniem umowy wstępnej zarezerwować upatrzone mieszkanie.

Następne kroki to podpisanie umowy deweloperskiej, wzięcie kredytu (jeśli jest taka potrzeba), odbiór mieszkania oraz podpisanie umowy ostatecznej. Powodzenia!