Niektóre sytuacje podczas remontu, przebudowy lub drobnych prac wykończeniowych w domu wymagają wyznaczenia kąta 90 stopni na przykład do postawienia ścianki działowej. Pojawia się wówczas pytanie jak wyznaczyć kąt prosty na podłodze? Oto krótki poradnik krok po kroku!

Wyznaczanie kąta 90% laserem rotacyjnym

Narzędziem, które sprawia, że odpowiedź na pytanie jak wyznaczyć kąt prosty na podłodze staje się o wiele prostsze, jest tak zwany laser rotacyjny. Urządzenie tego typu zazwyczaj wyposażone jest w jedną lub dwie diody i głowicę, która umożliwia emitowanie promienia laserowego pod kątem 90 stopni. Umieszczona na kompensatorze, dzięki czemu sama się poziomuje, silniczek zaś napędza ruch obrotowy. Wykorzystuje się je zarówno przy placach budowy, układania bruku, przy budowie parkingów i innych pracach outdoorowych, jak i w pewnym zakresie przy pracach wykończeniowych wewnątrz mieszkania.

Jak wyznaczyć kąt prosty na podłodze

Jak wyznaczyć kąt prosty na podłodze?

Wstawianie futryn czy też dostawianie ścianek działowych to sytuacje, w których pojawia się pytanie jak wyznaczyć kąt prosty na podłodze, aby mieć pewność, że zrobimy to równo? Na początek należy zaznaczyć mieście, do którego ma dochodzić ścianka działowa. Następnie należy umieścić laser jak najbliżej ściany w taki sposób, aby jego wiązka trafiała w oznaczone miejsce. Kiedy laser zacznie się obracać, na ścianie pojawi się oś, wyznaczająca idealny kąt prosty. Używanie w tym celu lasera rotacyjnego jest niezwykle proste, a także pozwala szybko i skutecznie wyznaczyć kąt prosty na podłodze,