Wyjątkowy parasol prostokątny.

Parasol, wynalazek o nazwie zaczerpniętej z języka włoskiego. W dosłownym tłumaczeniu – “słońcochron”. Ma chronić przed słońcem, deszczem i wiatrem. Stanowi również stylowy element wyposażenia przydomowego ogrodu, restauracji czy ogródka (oczywiście – w wydaniu maxi). W dzisiejszym wpisie nakreślę kilka zalet parasola prostokątnego i nakreślę historię tego produktu. Zapraszam do lektury!

Jak parasol pojawił się na salonach?

Mało kto zdaje sobie sprawę, że pierwsze parasole służyły starożytnym Egipcjanom. Z wynalazku skorzystali następnie Chińczycy. Tuż po nich – Grekowie. Prototyp parasola prostokątnego tworzono z… papieru pokrytego tłustą, oleistą substancją (najczęściej łojem zwierzęcym). W powszechnym użyciu dopiero od XVII wieku, kiedy to uznawany był za towar luksusowy; używany jedynie przez dostojne, bogate panie.

Parasol prostokątny - specyfikacja.

Parasol prostokątny w Twoim ogrodzie (i nie tylko!)

Współcześnie dobry parasol kupimy za niewielką cenę. Podobnie w przypadku modelów ogrodowych. Warto jednak wspomnieć, że duży model zewnętrzny może posłużyć również za element reklamowy! Parasol prostokątny na teleskopowej rączce posiada piękne wykończenie z wentylem górnym. Oparty na aluminiowym stelażu, rozpościera swoje ramiona i chroni przed uciążliwym słońcem, deszczem i wiatrem. Dzięki możliwości naniesienia grafiki, produkt może posłużyć jako element wspierający branding firmy. Trwały i wyraźny element graficzny przyciągnie klientelę i stanie się rozpoznawalnym znakiem, spójnym z marką. Jego kształt, wyraźne kontury z pewnością przypadną do gustu domownikom i klientom!