Odpowiednia wentylacja to podstawowy element wyposażenia gospodarstwa domowego oraz powierzchni biurowej. Coraz częściej projektanci zwracają uwagę na umieszczanie tego typu rozwiązań przy okazji tworzenia projektów. Jednymi z częściej wykorzystywanych produktów są rekuperatory powietrza. Ten artykuł ma na celu przybliżyć nieco korzyści ze stosowania tych urządzeń.

Rekuperatory powietrza nowoczesnym rozwiązaniem w systemie wentylacji

Rekuperatory powietrza stanowią od niedawna trend na rynku nieruchomości. Wykorzystują je właściciele biur oraz większe gospodarstwa domowe. To urządzenia, których zadaniem jest pozyskiwanie oddawanego na zewnątrz wraz powietrzem ciepła i umieszczanie go do powietrza wprowadzanego do pomieszczenia. W ten sposób strumienie powietrza wentylowanego nie mieszają się, a korzystający z takiego rozwiązania użytkownik zyskuje świeże powietrze, które jest dodatkowo ogrzewane. Rekuperatory posiadają także specjalne filtry, które mają na celu zatrzymywanie kurzu i innego rodzaju zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu.

Ogranicz koszty Twoich rachunków

Rekuperatory powietrza to urządzenia, które mogą być dopełnieniem mechanicznej wentylacji stosowanej w biurach oraz gospodarstwach domowych. Wdrożenie takiego rozwiązania przyczyni się z pewnością do oszczędności energii, a co za tym idzie, do obniżenia wartości rachunków z jej tytułu. Do omawianego produktu można podłączyć także jednostkę chłodzącą, która sprawi, że powietrze dostające się do pomieszczenia będzie posiadać odpowiednią temperaturę. Szczególnie przydatne rozwiązanie w okresie letnim.