składane krzesła

Urządzanie ogrodu potrafi być równie kłopotliwe co urządzanie wnętrz. Jeśli nie wiemy na co się zdecydować, warto postawić na składane krzesła ogrodowe. Dlaczego są niesamowici uniwersalne i jakie są inne ich zalety? Podpowiadamy!

Składane krzesła ogrodowe

Składane krzesła ogrodowe, to krzesła, które możemy w łatwy sposób podnieść i złożyć, a następnie przenieść w inne miejsce. W przeciwieństwie do klasycznych krzeseł, są bardzo lekkie, poręczne i zajmują naprawdę mało miejsca. Tego typu krzesła są zazwyczaj wykonane z drewna, plastiku, a czasem także metalowe bądź żeliwne. W prywatnych ogrodach najczęściej możemy zobaczyć dwa pierwsze rodzaje, natomiast w ogródkach restauracyjnych czy kawiarnianych, kolejne dwie.

Zalety składanych krzeseł

Składane krzesła ogrodowe mają wiele zalet. Pierwszą i zdecydowanie najważniejszą zaletą jest fakt, iż zajmują bardzo mało miejsca. Po złożeniu, najczęściej praktycznie na płasko, możemy schować je do garażu, piwnicy, a nawet dużej szafy. Sprawdzą się więc na różnego rodzaju balkonach, tarasach oraz ogrodach, w których nie ma przeznaczonego konkretnego miejsca na meble ogrodowe. Ich zaletą jest również lekki i stylowy wygląd, szczególnie jeśli zdecydujemy się na krzesła rzeźbione, czy w mocnym, energetycznym kolorze. Takie krzesła są zazwyczaj bardzo wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne. Będą doskonałym wyborem do ogródków kawiarnianych i restauracyjnych, ponieważ bardzo łatwo jest składować je poza sezonem, czy chować po zamknięciu lokalu.