W każdym chrześcijańskim domu znajdują się elementy chrześcijańskie, może to być krzyż wiszący nad drzwiami, wizerunek osób świętych, a nawet świeca ołtarzowa eucharystyczna. Taka świeca ma kilka zastosowań i nie tylko w przestrzeni kościoła.

świeca ołtarzowa eucharystyczna

Ręcznie malowana świeca ołtarzowa eucharystyczna stworzona została z wkładu olejowego oraz opaski mosiężnej. Dzięki delikatnym zdobieniom możemy podziwiać piękną ręczną pracę polskich rzemieślników. Świeca ma zastosowanie w szczególności ołtarzowe jako część zdobienia świątyni, ale nie tylko. Świecę można umieścić również w domu, w miejscu przeznaczonym do codziennej modlitwy. Świeca ołtarzowa eucharystyczna występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: białym oraz złotym. W zależności od tego jak wygląda wystrój naszej

Zastosowanie

świeca ołtarzowa eucharystyczna

Płomień świecy symbolizuje światło Boga, wiarę, dlatego warto poświęcić temu odrobinę miejsca. Świeca ołtarzowa eucharystyczna powinna być zapalana podczas modlitwy, wizyty księdza w domu, podczas uroczystości świętej takiej jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc. Dzięki temu możemy zaznać spokoju ducha, ciepła, poczuć obecność Boga i pomodlić się do niego z prośbą o spełnienie naszych życzeń związanych z nami, z naszymi rodzinami. Świeca ołtarzowa eucharystyczna może stanowić również świetny prezent dla lokalnego księdza proboszcza w podziękowaniu za włożony trud. Z pewnością wygląd świecy będzie dobrze komponował się w każdym kościele.