ławka kolonialna

Przekraczając próg mieszkania pierwszym miejscem, w którym się znajdujemy,a zarazem niejako wizytówką domu, jest przedpokój. Choć jego aranżacji często nie poświęca się zbyt wiele uwagi, warto odpowiednio zaplanować i urządzić przestrzeń. W przypadku aranżacji w stylu kolonialnym, najlepszy wybór to ławki indyjskie.

Funkcjonalne i ozdobne ławki indyjskie

Wchodząc do domu zaraz po zamknięciu za sobą drzwi mamy ochotę poczuć w pełni klimat domowego ciepła. Z tego względu warto zadbać o przytulny nastrój już w korytarzu i poświecić chwile uwagi aranżacji przedpokoju. W przypadku mieszkań urządzonych w stylu kolonialnym najważniejszym elementem charakterystycznym są meble z egzotycznych odmian drewna. Najlepiej sprawdzą się zatem ławki indyjskie, które oprócz aspektu dekoracyjnego zapewniają także praktyczne wykorzystanie tego elementu wyposażenia, chociażby podczas zakładania i zdejmowania butów. Wykonane z litego drewna prezentują się elegancko i stylowo, a zarazem są niezwykle wytrzymałe.

ławki indyjskie

Jak jeszcze ozdobić przedpokój?

Głównym ograniczeniem, który najczęściej występuje w przypadku aranżacji korytarza, jest jego wielkość i kształt. W zależności od tego, na co możemy sobie pozwolić i jaki metraż mamy do dyspozycji, należy również odpowiednio dopasować kształt i wymiary mebli. Ławki indyjskie najlepiej komponować się będą z ozdobnymi poduszkami utrzymanymi w podobnym stylu, a także wysokimi wazonami wypełnionymi kwiatami. Warto także powiesić obrazek lub ilustrację w drewnianej ramce w kolorze, odpowiadającym ławce indyjskiej.