pokój industrialny

Styl loft staje się coraz bardziej popularny. Początkowo był stosowany w pomieszczeniach mieszkalnych oraz domach. Dziś przenika do świata biznesu zataczając szerokie kręgi w pomieszczeniach biurowych. Biuro w stylu industrialnym charakteryzuje się przede wszystkim surową elegancją oraz nienachalnym, oryginalnym charakterem. Ogromną jego zaletą jest to, że nie ma sztywnych ram, które go ograniczają. Daje duże pole do popisu, więc można go idealnie dopasować do potrzeb użytkowników, w tym przypadku biura.

Jak wygląda biuro w stylu industrialnym?

To, co kojarzy się ze stylem industrialnym to przede wszystkim surowe wnętrze. Idealne industrialne biura to te znajdujące się poprzemysłowej hali lub pomieszczeniu na nie stylizowanym. Duża przestrzeń w której lokuje się meble biurowe to standard w industrialu. Ściany znajdują się tylko tam, gdzie muszą ze względu na bezpieczeństwo.

Wnętrze jest zatem otwarte a tynki odkryte. Preferowane są surowe wnętrza okryte cegłą. Oczywiście są one oczyszczone, aby mogły prezentować swą pełną wdzięku krasę. Oświetlenie biurowe montowane w przestrzeni tego typu to przede wszystkim metalowe lampy stylizowane na wyjęte z hali fabrycznej. Proste zwisające żarówki także są jak najbardziej pożądane.

biuro w stylu industrialnym

Połączenie stylu loft i biura przestrzeni biurowej

No dobrze, ale pojawia się pytanie co w momencie, gdy marzy się nam biuro w stylu industrialnym a nie mamy do dyspozycji starego, pofabrycznego wnętrza? W związku z tym, że ilość tego typu budynków jest mocno ograniczona, są sposoby na to jak to obejść. Przy odpowiedniej aranżacji wnętrza oraz wykorzystaniu odpowiednich zabiegów dekoracyjnych można osiągnąć ideał.

Aby osiągnąć odpowiedni efekt na ścianach należy użyć specjalnych gładzi, które po nałożeniu na ścianę dadzą efekt surowego betonu. Śmiało można korzystać z barw w odcieniach bieli i szarości, które będą idealnym dopełnieniem całej przestrzeni. Odpowiednio dobrane meble biurowe będą uzupełniać całą kompozycję.

Proste biuro w stylu loft

Biuro w stylu loftowym powinno być zarówno funkcjonalne jak i eleganckie. Szczególnie jeśli należy do prezesa lub kadry zarządzającej. Taki efekt można także uzyskać w przypadku stylu industrialnego. Fotele biurowe zachowane w surowym stylu, w kolorze szarości czy bieli idealnie dopełnią przestrzeń. Szafy biurowe mogą być metalowe.

Natomiast biurko biurowe z blatem betonowym idealnie wkomponuje się w cały styl. Naturalne drewno i metal to podstawa jeśli chcemy zachować stylowe industrialne wnętrze. Odpowiednimi dodatkami mogą okazać się czarne lampy, donice z metalu czy półki z metalu. Kolorem, który przełamie całość okazuje się głęboki błękit oraz butelkowa zieleń. Te kolory ożywią przestrzeń dodając im odpowiedniego uzupełnienia.

Reprezentacyjne biuro w którym podejmuje się kontrahentów oraz partnerów biznesowych to takie, które jest eleganckie oraz stylowe. A takie może okazać się te, które jest osadzone w stylu industrialnym. Styl jest popularny, ale znajduje zastosowanie w indywidualnych aranżacjach.