czy mieszkanie w kamienicy to dobra inwestycja

 

Zastanawiasz się czy mieszkanie w kamienicy to dobra inwestycja? Poznaj zatem nasze argumenty, zaznajamiając się z informacjami zawartymi w artykule.

Zalety mieszkania w kamienicy

czy mieszkanie w kamienicy to dobra inwestycja

W ostatnich latach mieszkania w kamienicy cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego tak jest? Między innymi ze względów estycznych. Mieszkania z rynku wtórnego z wysokimi sufitami i dużymi oknami oraz przestronnymi pomieszczeniami to doskonała przestrzeń nie tylko do zbudowania przytulnego miejsce do życia. Wnętrza kamienice stanowią doskonałą bazę dla osób, które cenią sobie sztukę aranżacyjną minionego czasu. Chcą wykorzystać modne sztukaterie oraz lampy sufitowe tworząc styl paryski, bądź też design nawiązujący do lat 20, które nie sposób odtworzyć w deweloperskich mieszkaniach, znajdujących się na nowoczesnych osiedlach. Zatem czy mieszkanie w kamienicy to dobra inwestycja? Zdecydowanie tak!

Czy mieszkanie w kamienicy to dobra inwestycja?

Kupno mieszkania w kamienicy, bowiem ma wiele zalet, które czynią inwestycję w mieszkanie z rynku wtórnego niesamowicie opłacalną. Mieszkania w kamienicach mają zwykle doskonałą lokalizację. Znajdują się blisko wszystkich atrakcji jakie oferuje centrum danego miasta. Dodatkowo nieruchomości w kamienicach mają grube ściany, czego nie można zwykle powiedzieć o mieszkaniach deweloperskich. To ogromna zaleta dla osób, które szukają ciszy i wytchnienia w dwoich, czterech kątach. Dla wielu zaletą będą także wspomniane wysokie sufity a także unikalny styl. Warto także wspomnieć, że mieszkania znajdujące się w kamienicach często sprzedawane są w stanie do remontu. W związku z tym ich cena jest znacznie niższa, niż mieszkań z rynku pierwotnego. Jeżeli odpowiednio zainwestujemy w usługi remontowe oraz materiały, możemy znacznie zwiększyć cenę takiej nieruchomości i liczyć na zysk.