elementy wykończenia wnętrz

Aranżacje można porównać do obrazu – na początku zwracamy uwagę na pierwsze wrażenie, jakie na nas wywiera, a następnie dokładnie przyglądamy się szczegółom. Podobnie jest z wystrojem wnętrz, gdzie detale grają bardzo ważną rolę. Jak dobrać elementy wykończenia wnętrz i jakie są możliwości? Odpowiadamy na to pytanie w poniższym artykule!

Czym dopełnić wnętrze?

Zacznijmy od tego, jakie elementy wykończenia wnętrz będą dobrze widziane w aranżacji. Po pierwsze, bardzo ważnym aspektem będą tutaj lampy – powinny być dopasowane zarówno do siebie, jak i do wystroju. Wiszące, podłogowe, a może kinkiety? Oświetlenie może wydzielać strefy w pomieszczeniu lub podkreślać elementy, które chcesz wyróżnić. Po drugie – tekstylia. Zasłony, poduszki, firanki – to wszystko to potencjalne miejsca do tego, aby przemycić wzornictwo uzupełniające design twojej aranżacji. Obecność roślin w większości wnętrz również będzie mile widziana! Warto pamiętać także o sztukaterii, o której więcej za chwilę.

elementy wykończenia wnętrz

Sztukateria, czyli istotne elementy wykończenia wnętrz

Dekoracje ścienne, przypodłogowe i sufitowe, które są kropką nad i w naszym wystroju, określamy mianem sztukaterii. O czym konkretnie mowa? Takie elementy wykończenia wnętrz to np. fasety oświetleniowe, które maskują źródło światła LED w postaci żarówek. Taki efekt jest zarówno nowoczesny, jak i elegancki i sprawdzi się w różnych stylach. Warte uwagi są także listwy przypodłogowe, które mogą pomóc w ukryciu widocznych przewodów, a także listwy karniszowe.