Jak dbać o patelnie i jak myć

W każdej kuchni z pewnością znajduje się jakże praktyczna patelnia do smażenia. Idealnie sprawdza się do przyrządzania kotletów, naleśników, mięsa i innych potraw. Wiele z nas może się zastanawiać, jak dbać o patelnie, aby służyła nam przez długi czas. W tym oto wpisie znajdziesz porady i wskazówki co robić, aby utrzymać patelnie w idealnym stanie.

Podpowiadamy, jak dbać o patelnie!

Jeśli zastanawiasz się, o czym warto pamiętać posiadając patelnie – to przede wszystkim warto odpowiednio ją myć. Nie należy szorować zaschniętych resztek jedzenia przy użyciu ostrych szczotek. Jak zatem sobie poradzić z zaschniętymi pozostałościami po potrawie? Należy zalać schłodzoną patelnię wodą, pozostawić do nasiąknięcia na kilka minut. W ten sposób usuniemy zabrudzenia. Jak dbać o patelnie? Nie należy używać drucianych szczotek ani mocnych detergentów. Warto postawić na delikatne akcesoria do mycia i łagodne środki czyszczące.

Jak dbać o patelnie

Co zrobić, aby nasza patelnia się nie rysowała?

Jak dbać o patelnie w czasie gotowania? Należy unikać ostrych i metalowych akcesoriów kuchennych – to mieszania. Takie postępowanie może doprowadzić do powstania nieestetycznych zarysowań, które negatywnie wpłyną na trwałość. Warto też nie układać jednej patelni na drugiej w półkach. Dobrym rozwiązaniem jest zakup separatorów, które pozwolą przechowywać patelnie w bezpieczny dla nich sposób.

Stosowanie się do powyższych zasad pozwoli cieszyć się dobrą kondycją patelni przez długi czas. Dlatego tak ważne jest prawidłowe przechowywanie oraz mycie patelni.